Predtréningovka by rebuss

Posted By rebuss / 29. júna 2016 / , / 0 Comments

 

best-pre-workout-supplements-banner1

Čo sa týka predtréningoviek tak počas cca 10 rokov čo sa venujem cvičeniu som vyskúšal množstvo voľne prístupných predtréningových prípravkov.  Mal som obdobie, keď mi niečo šlapalo ako napríklad Stacker 2 Rush alebo NO-XPLODE  avšak časom som dospel do štádia keď mi už ani 3-násobné dávky nerobili takmer nič. Potom som na dlhšiu dobu v podstate zanevrel na komerčne dostupné prípravky a takmer 2 roky jedinou predtréningovkou pre mňa bola silná káva pred tréningom 🙂 Ako som spomenul, cvičím pomerne dlho a tak logicky som sa počas tých rokov aj vzdelával, veľa čítal a tak som sa rozhodol spraviť si svoju vlastnú predtréningovú zmesku. Ako prvé som si naštudoval aké prvky majú aké funkcie, následne som vzal krabičky z mojich starých predtréningoviek a spravil som si v podstate zoznam základných zložiek, ktoré by mala obsahovať kvalitná pumpa a pustil som sa do hľadania. Nechcem robiť nikomu reklamu ale keďže na Slovensku možnosti odkiaľ jednotlivé zložky objednať veľa nie je, tak mne sa osvedčila firma Natural Nutrition a zo stránky namaximum.sk som naobjednával stimulanty. Sotva nájdete na Slovensku lepší pomer kvalita-cena. Prvé pokusy boli zmiešané, niečo fungovalo, niečo menej, niekedy som viac času trávil na wc ako vo fitku ale hold, čo funguje a sedí jednému, druhému nemusí…. Veľa som sa inšpiroval aj chlapcami z fóra posilovanie.sk a postupom času som si našiel svoj vlastný pomer jednotlivých zložiek a v podstate rovnaký koncept s malými zmenami si miešam už cca 2 roky. Samozrejme vedľajším produktom vlastnej pumpy je aj cena, keďže rovnaký ak nie lepší efekt dosiahneme až 3x lacnejšie ako u komerčných predtréningoviek.download

Jednotlivé zložky, ich účinky, odporúčané dávkovanie priblížim v osobitnom článku už čoskoro, keďže chápem že pre niekoho je to celé španielska dedina a vlastne niekedy bola aj pre mňa, jednoducho som si objednal nejakú predtréningovku a nezaujímalo ma aké látky v akom množstve obsahuje.

Takže poďme na to, vyskúšajte tento môj mixík a garantujem Vám, že nejaké účinky určite pocítite:

Množstvá predstavujú 1 dávku, ja to dávam x 10 ciže na 10 tréningov mám vystarané.

 • DAA -3 g
 • L-tyrosine – 4 g
 • Beta alanin – 5 g
 • Arginine – 3 g
 • Taurine – 3 g
 • HMB calcium – 1,5 g
 • Inosine – 1 g
 • Citrulline – 4 g
 • Green tea pure – 0,5 g
 • Kofein + guarana – 0,7 g
 • Isostar prášok (pre chuť)  – 3 g69137282

 

Jedna moja dávka je teda okolo 30g. Celkovo všetko vážim na digitálnej váhe x 10 čiže do v pixle mám 300 g predtréningovky. Pijem to rozpustené v deci vode cca 30 min. pred tréningom. Chuť je samozrejme hrozná, preto pridávam trocha ochuteného prášku či už isostar alebo ochutené BCAA. Keďže ja užívam kreatín ráno tak preto sa nenachádza v mojom „recepte“ ale v kľude si môžete pridať.

image

takto to nejako vyzerá u mňa počas prípravy

Upozornenie na záver:  Táto predtréningovka je určená pre skúsenejších cvičencov a jej použitie je na vlastné riziko.

Comments

No comments

Leave a reply

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: